Pályázat: 2025

Központi kijelzőegység – Kameratartó összeszerelő gép

A tervező neve

Böröcz Dávid, Farkas Ferenc, Nagy István, Kirschner Konrád, Kovács Roland, Pintér Robin, Tóth Balázs
  • Cégnév: Alprosys Kft.
  • Tel.: +36 30 530-8295
  • E-mail: csaba.jahn@alprosys.hu
  • Web: https://www.alprosys.hu/

Kategória

Autóipari célgépek

A gép funkciója

A gép feladata prémium autók központi kijelző egységének nagy sorozatú, automatizált összeszerelése, teljes körű adatgyűjtéssel és visszakövethetőséggel.

Mitől más ez a gép, mint a többi hasonló ipari megoldás?

A gép különlegessége abban áll, hogy Magyarországon ritkaságszámba megy egy ilyen komplexitású és ilyen magas automatizáltsági szintet képviselő célgép tervezése és teljes körű megvalósítása. A fejlesztés nem csupán technológiai szempontból előremutató, hanem azért is kiemelkedő, mert mind a mérnöki tervezés, mind a kivitelezés hazai szakembergárda közreműködésével, helyben történt. Ez a projekt jól példázza, hogy a magyar ipari innováció képes világszínvonalú megoldásokat létrehozni, akár a legszigorúbb autóipari követelmények mentén is.

Milyen ipari igény hívta életre a gépet, milyen problémát old meg?

Napjainkban a minél nagyobb és egyedibb központi kijelzők, multimédiás egységek jellemzik a prémium kategóriát a járművek terén is. Az autóipar magas minőségbeli elvárásai és visszakövethetőség iránti követelményei miatt a gyártási és összeszerelési folyamatok a lehető legmagasabb automatizáltság és ellenőrizhetőség mellett kell, hogy megvalósuljanak. A járművek multimédia egységein módosítani és fejleszteni sokkal kisebb rizikóval és erőfeszítéssel jár, mint egy járműbiztonságért felelős egységen, ezért ezek életciklusa is jóval rövidebb. A gyártó és összeszerelő gépeket már a termékfejlesztés korai szakaszában szükséges elkezdeni és felkészülni minden lehetséges konstrukciós módosításra, további terméktípusokra.
Az általunk tervezett berendezés teljesfokú automatizáltság mellett képes több különböző terméktípus gyártására, melyek nem csak konstrukcióban, de méreteikben is jelentősen eltérnek. Mindezt úgy, hogy a típusok közötti átállás 20 perc alatt megvalósítható és teljes mértékben szenzorokkal, kamerákkal ellenőrzött.

Ha tetszik ez a pályamű, oszd meg: