Pályázat: 2025

DPC-220 | 3D látásvezérelt robotcella tengelyalkatrészek automatizált feldolgozásához

A tervező neve

DELTA-TECH GROUP Csapata
  • Cégnév: DELTA-TECH Mérnöki Iroda Kft.
  • Tel.: +36203913061
  • E-mail: istvan.toth@deltatech.hu
  • Web: https://deltatech.hu/

Kategória

Autóipari célgépek

A gép funkciója

A DPC-220 egy teljesen automatizált, 3D látásvezérelt robotcella, amely tengelyszerű alkatrészek intelligens felismerésére, pontos megfogására és marógépbe történő betöltésére lett tervezve. A munkadarabok két különböző típusban, ömlesztve érkeznek fa raklapokon, de a rendszer bármelyik típus pozícióját önállóan felismeri és kezeli. A megmunkálást követően a kész darabokat automatikusan kihordópályára továbbítja, biztosítva ezzel a folyamatos és megszakításmentes gyártási folyamatot.

Mitől más ez a gép, mint a többi hasonló ipari megoldás?

A DPC-220 ereje az intelligens 3D bin picking technológiában rejlik, amely új szintre emeli az automatizált anyagmozgatást. Míg a hagyományos robotrendszerek előre pozícionált vagy fix palettás elrendezésből dolgoznak, a mi rendszerünk a teljesen véletlenszerűen, ömlesztve érkező tengelyalkatrészeket is önállóan felismeri, lokalizálja és precízen megfogja.
A robotfejbe integrált 3D kamera valós időben pásztázza a raklapot, és minden ciklusban újraértelmezi a környezetet – ha egy darabot nem lehet elsőre kivenni, a rendszer azonnal reagál: másik darabot választ vagy pozíciót korrigál, akár akadályoztatott elemeket is elmozdít. Így a DPC-220 folyamatosan alkalmazkodik a változó környezethez, és garantáltan kiüríti a raklapot – maradék, manuális beavatkozás nélkül.
Ez a rugalmasság és intelligencia teszi a rendszert egyedivé és kategóriateremtővé az ipari automatizálás világában.

Milyen ipari igény hívta életre a gépet, milyen problémát old meg?

A DPC-220 egy valós ipari kihívásra született válasz: partnerünk gyártósorán a kézi darabkezelés nemcsak fizikailag volt megterhelő – hiszen az alkatrészek súlya eléri a 7 kg-ot –, hanem hatékonysági szempontból is komoly hátrányt jelentett. A marógép ciklusideje túl rövid volt ahhoz, hogy a kezelő más munkaállomások között váltson, mégis túl hosszú ahhoz, hogy csak várakozással töltse el az időt. Az így keletkező holtidők csökkentették a gyártási hatékonyságot, miközben az operátorokat folyamatosan fizikailag megterhelő, monoton feladatokkal terhelték.
A DPC-220 bevezetésével ezek a problémák egy csapásra megszűntek:
– A rendszer önállóan felismeri, megfogja és továbbítja az alkatrészeket,
– A kész darabokat automatikusan átszállítja a következő megmunkálási fázisra,
– A dolgozók felszabadulnak a monoton és nehéz fizikai feladatok alól, és valóban értékteremtő munkára összpontosíthatnak.
Az intelligens automatizálás nemcsak hatékonyságot hozott, hanem munkaerő-megtartási problémára is választ adott – ott, ahol korábban nehéz volt megfelelő operátort találni.

Ha tetszik ez a pályamű, oszd meg: