Pályázat: 2025

Depalettázó és palettázó robotcella

A tervező neve

Kasó Péter Ifj. Kasó Tibor Lukács-Lázár Anita Knap Ádám Tóth Máté
  • Cégnév: Robolution Kft.
  • Tel.: +36205744008
  • E-mail: kaso.peter@robolution.eu
  • Web: https://www.robolution.eu

Kategória

Termék kiadagolás, beadagolás vagy csomagolás gépei

A gép funkciója

A depalettázó és palettázó robotcellát az Oonly Tisztán Víz Kft. megbízásából fejlesztettük. Feladatunk egy olyan integrált robotcella megtervezése és legyártása volt, amely a termék életciklusának mindkét végpontján kulcsszerepet tölt be. A rendszer egyik oldalon a boltokból visszaérkező, üres palackokat tartalmazó rekeszek depalettázását végzi, míg a másik oldalon a gyártósorról kikerülő, újratöltött palackokat rekeszeli és palettázza.
A robotcellát ~5000 palack/óra kapacitásra terveztük, de akár képes lehet ~10000 palack/óra kapacitásra is, amennyiben a raklap kezelést nem a robot végzi.

Mitől más ez a gép, mint a többi hasonló ipari megoldás?

Ezt a feladatot jellemzően nagy célgépekkel oldják meg, amiknek számos előnye és hátránya akad. Ennél a cellánál pont a robotok általi rugalmasság biztosítása volt a cél, hogy a jövőben új palack típusokat minél kisebb módosítással és átszerelési idővel tudjuk lekezelni. A robotokhoz többfunkciós megfogót terveztünk, ami képek a palackok, a rekeszek és még a raklapok önálló kezelésére. A depalettázó robot 250kg teherbírású és képes full layereket kezelni. A pelettázó robot 450kg teherbírású és szintúgy full layerek kezelésére terveztük.

Milyen ipari igény hívta életre a gépet, milyen problémát old meg?

Az újratölthető palackok iparágában egyre nagyobb igény mutatkozik a visszaforgatott csomagolóanyagok hatékony és rugalmas kezelésére. A hagyományos célgépes megoldások nehezen alkalmazkodnak a gyakran változó termékportfólióhoz, illetve a különböző palack- és rekesztípusokhoz. Projektünk célja egy olyan robotcella megalkotása volt, amely képes egyszerre kezelni a visszatérő üres göngyölegek depalettázását, valamint az újratöltött palackok rekeszelését és palettázását. A rendszer nemcsak kiváltja a nehézkes manuális munkafolyamatokat, hanem jelentősen csökkenti az átszerelési időket is – ezáltal növeli a termelési rugalmasságot és csökkenti az állásidőt.

Ha tetszik ez a pályamű, oszd meg: