Pályázat: 2026

DELTA DSC – H2800 RoboDeburr – EA211 hengerfej sorjázó állomás

A tervező neve

DELTA -TECH GROUP Csapata Projektvezetés és gépészeti tervezés: Huszák Bálint Gépészeti tervezés: Gazdag Zoltán, Orbán Lóránd Villamos tervezés: Laszli Norbert, Pozsgai László, Polgárdi Bence Programozás: Niertit Bálint, Farkas Dávid, Klockné Sztruhár Kíra
  • Cégnév: DELTA-TECH Mérnöki Iroda Kft.
  • Tel.: +36203913061
  • E-mail: istvan.toth@deltatech.hu
  • Web: https://deltatech.hu/

Kategória

Járműipari gépek

A gép funkciója

A DELTA DSC – H2800 hengerfejsorjázó állomás az EA211 motorcsalád hengerfejeinek forgácsolt éleinek automatikus sorjázására készült robotos megmunkáló cella. A rendszer száraz megmunkálási technológiával működik, a keletkező részecskék elszívása és gyűjtése integrált elszívó rendszerrel történik. A hengerfejek palettán érkeznek a szállítópályán, ahol RFID azonosítás történik a terméktípus meghatározására. A paletta kiemelő és pozícionáló egység a darabot kiemeli a pályáról, majd a megfogó egység a sorjázási pozícióba helyezi. A sorjázási folyamat során 6 tengelyes ipari robotok végzik a különböző felületek megmunkálását kefeszerszámokkal. A megmunkálás több lépésben történik: a robotok először a szívó- és kipufogó oldali éleket dolgozzák meg, majd egy forgatóegység 90°-kal elforgatja a hengerfejet, így a vezérlés és vízpumpa oldali felületek sorjázása is elvégezhető. A művelet végén a darab visszakerül a palettára, és a gyártósoron továbbhalad. A rendszer jelenleg 5 különböző hengerfej típust kezel, bővíthető konfigurációval, és akár 1400 darab hengerfej/műszak teljesítményre képes.

Mitől más ez a gép, mint a többi hasonló ipari megoldás?

A DSC – H2800 sorjázó állomás egyik legfontosabb előnye a robotos, programozható sorjázási technológia, amely lehetővé teszi több különböző hengerfej típus gyors átállással történő megmunkálását.

A rendszer integrált por- és részecske elszívó burkolattal rendelkezik, amely zárt munkateret biztosít a sorjázási folyamat számára, így a gyártási környezet tiszta és biztonságos marad.

A robotfejeken alkalmazott saját tervezésű vízhűtéses sorjázó orsók, az automatikus szerszámtár, valamint a kopott kefék automatikus kezelése biztosítja a stabil megmunkálási minőséget és az állásidők minimalizálását.

A moduláris cellakialakítás és a több terméktípus kezelésére alkalmas vezérlés lehetővé teszi a rendszer hosszú távú alkalmazását különböző motorvariánsok gyártásában.

Milyen ipari igény hívta életre a gépet, milyen problémát old meg?

A modern autóipari motoralkatrész-gyártásban a forgácsolási műveletek után keletkező sorják eltávolítása kritikus minőségi követelmény. A hagyományos manuális sorjázási megoldások nagy munkaerőigénnyel járnak, és nehezen biztosítanak egyenletes minőséget nagy sorozatú gyártás esetén.

A DELTA DSC – H2800 sorjázó állomás ezt a problémát oldja meg robotos automatizálással, amely stabil és reprodukálható megmunkálási folyamatot biztosít. Az automatizált darabkezelés, az RFID alapú azonosítás és a programozható robotmozgások lehetővé teszik a több típusú hengerfej hatékony kezelését.

A rendszer hozzájárul a gyártási minőség javításához, csökkenti a manuális utómunka igényét, és stabil ciklusidőt biztosít a motoralkatrész-gyártási folyamatban.

Ha tetszik ez a pályamű, oszd meg:

  • Copyright 2021-2026 Minden jog fenntartva